O 1000 dni

Powrót

Przed zajściem w ciążę zadbaj o swoje zdrowie

Zdrowy tryb życia i dobra kondycja przyszłych rodziców ułatwiają zajście w ciążę, a także wpływają pozytywnie na przyszłość dziecka.
Jeszcze zanim zajdziesz w ciążę, pomyśl o żywieniu, kondycji fizycznej i zdrowym trybie życia – o tych wszystkich rzeczach, które zapewnią Tobie i Twojemu dziecku dobry start w życie. To samo dotyczy również Twojego życiowego partnera.

Tata w formie
Warto pamiętać, że stan zdrowia i nawyki taty decydują o jakości spermy, a tym samym o zapłodnieniu. Ważne również, że dbający o swoje zdrowie rodzice wpływają również na zdrowie dziecka i zwiększają jego szanse na  dobrą kondycję przez wiele następnych lat.

Dobre nawyki
Otyłość, spożycie alkoholu i niedobór składników odżywczych mogą utrudniać zajście w ciążę, dlatego warto zadbać o zdrowie już 3-4 miesiące wcześniej. Zrzuć zbędne kilogramy, ogranicz spożycie alkoholu, rzuć palenie. Wprowadź drobne zmiany w sposobie żywienia. To wszystko pozytywnie przełoży się na Wasze zdrowie i na zdrowie dziecka, o którym marzycie – zarówno teraz, jak i w odległej przyszłości.

Czy znalazłeś odpowiedź na swoje pytanie?
Jeśli nie zadaj pytanie ekspertowi.

Przeczytaj również

Chcesz regularnie otrzymywać porady dopasowane do wieku Twojego maluszka? Zapisz się do naszego newslettera!
Chcesz regularnie otrzymywać
porady dopasowane do wieku
Twojego maluszka?
Zapisz się do naszego newslettera!
Zapisz się