1000 dni żywienia / Planowanie ciąży i ciąża / Planowanie ciąży

Przed zajściem w ciążę zadbaj o swoje zdrowie

Zdrowy tryb życia i dobra kondycja przyszłych rodziców ułatwiają zajście w ciążę, a także wpływają pozytywnie na przyszłość dziecka.
Jeszcze zanim zajdziesz w ciążę, pomyśl o żywieniu, kondycji fizycznej i zdrowym trybie życia – o tych wszystkich rzeczach, które zapewnią Tobie i Twojemu dziecku dobry start w życie. To samo dotyczy również Twojego życiowego partnera.

Tata w formie
Warto pamiętać, że stan zdrowia i nawyki taty decydują o jakości spermy, a tym samym o zapłodnieniu. Ważne również, że dbający o swoje zdrowie rodzice wpływają również na zdrowie dziecka i zwiększają jego szanse na  dobrą kondycję przez wiele następnych lat.

Dobre nawyki
Otyłość, spożycie alkoholu i niedobór składników odżywczych mogą utrudniać zajście w ciążę, dlatego warto zadbać o zdrowie już 3-4 miesiące wcześniej. Zrzuć zbędne kilogramy, ogranicz spożycie alkoholu, rzuć palenie. Wprowadź drobne zmiany w sposobie żywienia. To wszystko pozytywnie przełoży się na Wasze zdrowie i na zdrowie dziecka, o którym marzycie – zarówno teraz, jak i w odległej przyszłości.