Dlaczego 1000 pierwszych dni?

Geny to nie wszystko. Zadbaj o przyszłość swojego dziecka.

Czy wiesz, że geny tylko częściowo determinują zdrowie Twojego dziecka? Pierwszych 1000 dni (tzn. okres ciąży i pierwsze lata życia dziecka) to wyjątkowy czas, w którym masz realny wpływ na jakość jego życia teraz i … w przyszłości. Dzięki prawidłowemu żywieniu programujesz zdrowie dziecka na kolejne lata.

Czym jest „programowanie żywieniowe we wczesnym okresie życia”?

Dziś już wiemy, że właściwe żywienie ma ogromny wpływ na programowanie zdrowia najmłodszych. Kluczowym etapem jest okres, w którym dziecko rozwija się w łonie matki, a następnie pierwsze lata jego życia. To, w jaki sposób żywią się przyszłe mamy oraz to, co później podają swoim maluchom wpływa na ich zdrowie w dorosłym życiu. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, na czym polega „Programowanie żywieniowe we wczesnym okresie życia”.

Przeczytaj artykuł


Czym grozi nieodpowiednie żywienie?

Jeżeli jakość oraz ilość posiłków jest nieodpowiednia, szczególnie w trakcie ciąży, a następnie podczas pierwszych lat życia dziecka, może to prowadzić do trwałych zmian w procesach metabolicznych. Takie postępowanie może zwiększać u dziecka predyspozycję np. do otyłości, cukrzycy lub choroby wieńcowej w późniejszym okresie życia. Jak tego uniknąć? Przeczytaj artykuł „Geny to nie wszystko. Zadbaj o zdrową dietę dziecka” i zobacz, o czym należy pamiętać, by każdego dnia programować zdrowie swojego dziecka.

Przeczytaj artykuł